Kód: 349 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - VELESUMEC SIAMSKÝ KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
19 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
velesumec svalovina,
velesumec kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Jiná ryba
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
velesumec svalovina,
velesumec kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně. Velesumec je díky nízkému obsahu tuku a bílkovin vhodný i pro psy s horší funkcí jater, ledvin i slinivky a pro psy na redukční dietě. Nemocným psům můžeme zařadit i 3x týdně.  

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Tento komplet se hodí pro všechny psy.

Popis:
Tento komplet obsahuje maso a kosti z velesumce siamského neboli pangase a dále zeleninu (mrkev, čínské zelí, jablka). Velesumec je sladkovodní asijská ryba, která dosahuje velikosti více než 2metry. Svalovina je měkká a méně elastická než svalovina kapra a obsahuje více vody. Na živiny je maso pangase spíše chudší a obsahuje více vody, je tedy velmi vhodný pro psy, kteří potřebují nízkotučnou dietu nebo potřebují zhubnout.

Rostlinnou složku tvoří mrkev, čínské zelí a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C. Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 80,3%, bílkoviny 13%, sacharidy 0,9%, tuky 4%, vláknina 0,9%, popel 0,9%

Balení:
VELESUMEC SIAMSKÝ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018