Novinka
Kód: 408 | Značka: B.A.R.F. Company

KŮZLEČÍ DROBY MIX 0,4 kg

Neohodnoceno
45 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
kůzlečí játra,
kůzlečí plíce,
kůzlečí srdce

 

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 0.4 kg
Druh masa: Ovce, Koza

Složení:
kůzlečí játra,
kůzlečí plíce,
kůzlečí srdce

Pro koho se hodí:
Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba do krmné dávky zařadit i droby. Obtížnější to často bývá u psů alergických na běžně dostupné druhy masa. Kůzlečí droby mohou být vhodnou volbou právě pro psí alergiky. Samozřejmě můžeme tyto droby zařazovat i psům zdravým, psům ve vyšší zátěži, březím a kojícím fenám. Zdravým psům můžeme zařadit 1x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:

Droby se všeobecně nehodí pro psy s onemocněním jater, ledvin a slinivky.

Popis:
Tento balíček je tvořen kůzlečími droby. Kůzlečí droby zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna toto maso dost často alergičtí psi snášejí dobře. Více o krmení psích alergiků se dočtete v našem článku. Kůzlečí droby jsou vhodné pro použití v tzv. eliminační dietě. Doba výkrmu kůzlat je kratší než např. u skotu a zároveň delší než doba výkrmu drůbeže. Při výkrmu kůzlat není většinou důvod pro podávání antibiotik a dalších léčiv a maso tedy považuje za velmi kvalitní s minimem reziduí. Na rozdíl od jiných druhů hospodářských zvířat probíhá odchov a výkrm kůzlat většinou klasicky pastevně a ne intenzivní "výrobou" ve velkokapacitních stájích.

Játra obsahují mnoho kvalitních živin, a proto se ke krmení velmi hodí. Naopak ale mohou obsahovat různé zplodiny metabolismu a další látky, protože jsou hlavním detoxikačním orgánem v těle. Díky obsahu tuku jsou v játrech dobře navázané vitamíny rozpustné v tucích jako vitamín A, D, E a K.
Z vitamínů játra obsahují i vitamín C a cholin. Díky skutečně velkému obsahu vitamínů se nedoporučuj, krmit játra častěji jak 1x za dva týdny, jinak hrozí až předávkování vitamínem A. Játra, jakožto zásobní orgán, jsou bohatá i na stopové prvky a minerály (draslík, fluor, fosfor, mangan, hořčík, jod, kobalt, měď, zinek, železo, sodík, vápník, selen). Játra jsou zásobním orgánem mnoha živin, a proto jsou na vitamíny a minerály velmi bohatá a obsahují jich více, než jiné druhy masa. Narozdíl od jiného masa, obsahují játra i cukry v podobě glykogenu. Játra sama o sobě působí projímavě a nedoporučuje se je krmit samotná.
Srdce je svojí strukturou svalovina s výborným aminokyselinovým složením a vyšším obsahem taurinu, který je důležitý pro dobrý zrak a nervový systém. Srdeční sval obsahuje i důležité minerály jako je draslík, fluor, fosfor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, vápník, zinek a železo.
Plíce jsou díky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávají příliš mnoho energie, takže pejska dobře zasytí.
Ledviny slouží v organismu jako detoxikační orgán, proto krmíme pouze ledviny mladších zdravých zvířat. Z vitamínů obsahují ledviny vitamíny skupiny B, vitamín C, D, A, E a K. Na minerály jsou ledviny také bohaté - vyšší je např. obsah sodíku, draslíku, hořčíku, mědi, zinku a železa.
Tento balíček neobsahuje kosti, je tedy nutné k němu přidat svalovinu a případně kosti.

Analytické hodnoty:

vlhkost 69,3%, bílkoviny 17%, sacharidy 0,8%, tuky 12%, vláknina 0%, popel 0,9%

Balení:
KŮZLEČÍ DROBY jedná se o mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2019